top of page
Osman Biga.jfif

Hafif ve Orta Ticari Vasıta Satış Müdürümüz Osman Biga : Bakış açınız değişecek ...

Yeni IVECO Daily bir çok yenilik mevcut. 136 hp ile 180 hp arasındaki modellerde bulunan Değişken Geometrili Turbo Şarj, motorun daha verimli kullanılmasını garanti ediyor. Ayrıca yeni EcoSwitch PRO akıllı sistem, sürücüye müdahale etmeden ne zaman devreye girerek torku azaltacağını biliyor; böylece yakıt tüketimini azaltıyor.. Özel IVECO Sürüş Tarzı Değerlendirme sistemi de , sürüş eğitmeniniz hemen yanınızda oturuyormuş gibi sürüş tarzınızı iyileştirmenize yardımcı oluyor, bu da büyük ölçüde ilave yakıt tasarrufuyla sonuçlanıyor... Yeni ve daha sert fren pabuçlarıyla iyileştirilmiş fren sistemi hiç olmadığı kadar verimli ve dayanıklı ...İç ses düzeyi büyük ölçüde azaltıldığından kabin artık daha da sessiz. Yapılan 3 desibellik indirgeme, aracın akustiklerini ve ses tanımasını
%8 oranında iyileştirdi. Ayrıca IVECO 'nun geliştirdiği yeni uygulama DAILY BUSINESS UP™, işlerinizi planlamanıza ve güncellemeleri gerçek zamanlı olarak sürücünüze iletmenize yardımcı oluyor,Aracın kullanımını iyileştirmek için sürücünün yol planını ve görevlerini düzenliyor , size de filonuzu keyifle yönetmek kalıyor. Bu ve bunun gibi bir çok özellik barındıran Yeni Daily'yi tesisimizde görmenizi öneririm. Yakından baktığınızda ne kadar etkileyici olduğunu siz de fark edeceksiniz....

b92cbb03-5c41-487d-b3ee-62ad9bd75645_edi

İstanbul Fiat Yeni SWAY'leri  

HTG Lojistik'e  Teslim Etti

Istanbul Fiat Otomotiv satışını gerçekleştirdiği 3 adet S WAY AS 4x2 çekiciyi HTG Lojistik firmasına törenle teslim etti.

Teslimat törenine HTG Kayalar  Lojistik Yönetim Kurulunda Hakan Kaya , Gökhan Kaya ve Turan Kaya katıldılar.

Tamamen yeni kabini, mükemmel yakıt verimi ve üstün teknolojisi ile IVECO S-WAY kamyon, rölanti-önleme, akıllı EGR,hava kavramalı kompresör ,akıllı alternatör ,değişken akışlı direksiyon pompası , gibi özellik ve donanımlarıyla tecrübeli taşımacıların gözdesi olmaya devam ediyor. 

iveco-sittnak-2-min.jpg

İstanbul Fiat Stralis Çekicileri Sittnak’a Teslim Etti

IVECO’nun İstanbul yetkili satıcılarından Istanbul Fiat Otomotiv satışını gerçekleştirdiği 17 adet Stralis AS440S48 T/P çekicileri Sittnak Uluslararası Nakliyat firmasına törenle teslim etti.

Teslimat törenine İstanbul Fiat Bayi sahibi Cem Arı ev sahipliği yaparken, törene Sittnak firma sahipleri  Ahmet Kınacı, Melih Kınacı ve satınalma müdürü Murat Çulhacı, IVECO Araç genel müdürü Hakkı Işınak, IVECO Araç bölge müdürü Yusuf Pekel, IVECO  2.El, OK Turcks satış müdürü Haluk Korucan katıldılar

Firma Sahibi Ahmet Kınacı, özellikle garanti şartlarının kapsamı ve Toplam Sahip Olma Maliyeti konusunda sınıfının en iyilerinden birisi olması sebebiyle IVECO markasını tercih ettiklerini dile getirdi.

Törende bir konuşma yapan Hakkı Işınak, Sittnak Uluslararası Taşımacılık ile gerçekleşen işbirliğinden duyduğu memnuniyeti ifade etti.

thumbs_b_c_ccf261f1b8121c240b42f6b22084e

İstanbul Fiat, Yatırımlarına Türk Traktör ile  CASE İş Makineleri 3S Bayiliği ile Devam Ediyor

Case İş Makineleri’nin satış, yedek parça ve servis hizmetlerinin tamamını tek çatı altında toplayan İstanbul Fiat Yönetim Kurulu Başkanı Cem Arı  ise yeni hizmete sundukları tesis ile ilgili olarak, şu değerlendirmelerde bulundu:

"177 yıldır iş makinesi üretimi yapan Case, Türkiye’nin üretim öncülerinden TürkTraktör ve global ortağı CNH Industrial ile birlikte, yerli üretimin gücünü de arkasına alarak iş makineleri pazarında her geçen gün gelişerek büyümeye devam ediyor. Biz de 55 yıllık deneyimimizi bu köklü ve yenilikçi markanın da gücüyle müşterilerimize aktarmak için sabırsızlanıyoruz. Tesisimizin Büyükçekmece-Çatalca’da bulunan lokasyonu sayesinde, mevcut temsilciliklerimiz ile İstanbul Avrupa Yakası ve tüm Trakya Bölgesi’nde birlikte çalıştığımız iş ortaklarımıza kaliteli, hızlı ve sürdürülebilir bir anlayışla hizmet vermeyi amaçlıyor, bu anlayışı da ‘En İyisi İçin’ sloganı ile ifade etmeyi doğru buluyoruz. Bu bakış açısı ve gücümüz ile artık Case İş Makineleri'ni de İstanbul Avrupa Yakasında temsil edeceğiz. Şüphesiz ki bu amaca ulaşırken en büyük yardımcılarımız ekim ayında faaliyete giren yeni tesisimiz ve tecrübeli ekibimiz olacak. İstanbul Fiat Otomotiv ailesi olarak iş makineleri sektörüne yeni bir soluk getirmeyi planlıyor ve bu yeni iş ortaklığının herkes için hayırlı olmasını temenni ediyoruz."

Açıklamada görüşlerine yer verilen TürkTraktör İş Makineleri İş Birimi Grup Müdürü Boğaç Ertekin, köklü geçmişinin kazandırdığı birikim ve deneyimiyle geniş ve yenilikçi ürün gamına sahip Case İş Makineleri'nin 2013 yılından beri TürkTraktör güvencesiyle Türkiye’de satıldığını anımsattı. Geçen süre zarfında, kuvvetli satış ve satış sonrası ağı ve tecrübeli çalışanlardan oluşan ekipleri ile bu alanda büyümeye devam ettiklerini kaydeden Ertekin, şöyle devam etti:

"Bu yıl başında da iş makineleri sektörünün geleceğine duyduğumuz güven ile önemli bir yeniliğe adım atarak yerli üretime başladık. Ankara’daki fabrikamıza yaptığımız ek yatırımla artık kazıcı yükleyicilerimizi, TürkTraktör’ün son teknoloji üretim hattında ‘yerli üretim’ olarak kullanıcılara sunuyoruz. İş makineleri alanında yeni iş ortağımız İstanbul Fiat Otomotiv bayimiz sayesinde İstanbul Avrupa Yakası’nda hayata geçirdiğimiz 3S Plaza ile müşterilerimize yerli üretim ve ithal iş makinelerimizi sunarken, servis ve yedek parça hizmetlerini de tek lokasyonda verme şansı yakalıyoruz. TürkTraktör olarak İstanbul Fiat Otomotiv’in, markamızı bölgesinde hem ticari performansı hem de sağladığı müşteri memnuniyetiyle en başarılı şekilde temsil edeceğine inanıyorum."

KURDELE-ISTANBUL-FIAT.jpg

İstanbul Fiat, Türkiye'nin en büyük IVECO tesisini açtı

IVECO’nun en eski yetkili bayisi ve servisi İstanbul Fiat Otomotiv’in yeni tesisi, IVECO satış hizmetleri ve satış sonrası desteği için geniş, modern bir teşhir ve son teknoloji servis alanını barındırıyor.

IVECO, İstanbul Büyükçekmece’de 15 Ekim tarihinde açılışını gerçekleştirdiği İstanbul yetkili satıcısı ve servisi İstanbul Fiat’ın yeni tesisi ile İstanbul ve Trakya bölgesindeki varlığını güçlendirdi. Açılış töreni çok sayıda müşterinin yanı sıra Büyükçemece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan ve IVECO ailesinin katılımıyla gerçekleşti.

IVECO’nun Büyükçekmece Belediyesi sınırları içerisinde bulunan ve belediyenin yatay yapılaşma anlayışı çerçevesinde oldukça geniş bir arazi üzerinde, alçak katlı, ancak işlevsel ve çekici bir mimari ile yaşama geçirilen yeni satış ve servis merkezi; İstanbul Fiat Otomotiv Kurucu Başkanı Nihat Arı ile İstanbul Fiat Yönetim Kurulu Başkanı Cem Arı evsahipliğinde, IVECO Hızlı Büyüyen Pazarlar Asya Ortadoğu ve Afrika Direktörü Koray Kurşunoğlu, CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, IVECO Araç Genel Müdürü Hakkı Işınak, IVECO Araç Genel Müdür Yardımcısı Tansu Giz, IVECO Araç Filo ve Özel Satışlar Müdürü Erkan Erşin, İstanbul Fiat Genel Müdürü Hikmet Yılgör ve tesisin mimarı Ali Yaman’ın hep birlikte gerçekleştirdiği kurdele kesimi ardından hizmete girdi.

İstanbul Fiat, lojistik ve taşımacılık sektörü ve diğer müşterilerine sunduğu hizmeti geliştirmek adına çevreci bir yatırım yaparak Büyükçekmece, İstanbul’da yenilikçi ve modern bir tesis inşa etti. 50.000 m2’si açık, 9.000 m2’si kapalı olmak üzere toplam 59.000 m2’ye üzerine kurulan modern tesisin 1.000 m2 kapalı teşhir alanında aynı anda 10 kamyon, açık teşhir alanında ise aynı anda 55 kamyon sergilenebiliyor. 2.000 m2 servis alanı ile aynı anda 24 araca hizmet verebilecek kapasiteye sahip tesis, 110 çalışanı ile hizmet veriyor.

IVECO’nun Türkiye’deki en eski yetkili satıcı ve servisi olan İstanbul Fiat firması, 1965 yılında Aksaray semtinde, Kurucu Başkanı Nihat Arı ve üç personel ile 100 m2‘lik bir dükkânda başladığı faaliyetini bugün de aynı adreste dsürdürüyor. 1975 yılında Koç Holding’in Fiat grubu ile orta sınıf kamyon üretimine başlamasından bir yıl sonra, şirket kurucusu Nihat Arı İstanbul Fiat Otomotiv unvanıyla Fiat-Iveco yedek parça işine başlamış, 1984 yılında Iveco yedek parça ana bayisi, 2000 yılında da Iveco ile iş ortaklığını geliştirerek, Kağıthane’de yetkili servis ve araç satış ana bayisi olarak hizmet vermeye devam etmiştir. İstanbul Fiat kendini sürekli geliştirerek 2010 yılında Alibeyköy – Eyüp’teki daha modern ve daha büyük olan yeni tesisine taşınarak halen hizmet vermeyi sürdürüyor. Öncelikli olarak lojistik sektörüne ve diğer tüm müşterilerine daha iyi hizmet vermek amacıyla gerçekleştirdiği büyük yatırımını Büyükçekmece’de yenilikçi ve çağdaş bir tesis inşa ederek tamamladı.

Düzenlenen açılış töreninde İstanbul Fiat Yönetim Kurulu Başkanı Cem Arı, “Bugün babam Nihat Arı ile beraber büyük bir hayalimizi gerçekleştirmiş olmanın sevinci ile sizlerin karşısındayız. Biz daima Iveco’nun güçlü geleceğine inandık ve bugün yeni tesisimizi ‘En iyisi için’ sloganı ile sizlere tanıtmaktan mutluluk duyuyoruz.” dedi. 110 personelin çalıştığı yeni tesisi çevreci bir yaklaşım ile inşa ettiklerini belirten Cem Arı, tüm çalışma alanlarını modern sistemler ile donattıklarını ve aynı zamanda güneş enerjisinden de faydalandıklarını belirtti. IVECO’nun 3,5 tonluk kamyonet grubundan başlayıp ağır vasıtaya kadar geniş bir ürün yelpazesine sahip olduğunu ifade eden Cem Arı, tesisin lojistik bölgesi olması dolayısıyla ağır vasıta müşteri grubunun yaygınlaştığı bölgede, tüm ticari araç sınıflarının satış ve servisi için en uygun noktada olduğunu da belirtti.

örende konuşma yapan, IVECO Hızlı Büyüyen Pazarlar Asya Ortadoğu ve Afrika Direktörü Koray Kurşunoğlu da, “IVECO’da bizim amacımız müşteriye yakın olup kaliteli desteği hem ürün hem de hizmet bazında sağlamaktır ve İstanbul Fiat Otomotiv buna erişmede kilit rol oynamaktadır. Sayın Nihat Arı ile sayın Cem Arı’ya hayallerinin peşinden koşup, böylesine zor ekonomik koşullara rağmen inançlarını ve enerjilerini kaybetmenden bu yatırımı tamamladıkları ve IVECO’ya olan inançlarını gösterdikleri bu tesis için teşekkür ediyorum.” dedi.

Törende konuşma yapan Iveco Araç Genel Müdürü Hakkı Işınak ise şunları söyledi: “Biz, Iveco Türkiye olarak hızlı büyüyen bir markayız son 9 yılda pazar payımız iki mislinden fazla arttı. Bugün Türkiye’de 3,5 ton ve üstü kamyon sınıfında yüzde 8 pazar payı ile üçüncü markayız. Bu başarımızda İstanbul Fiat’ın katkısı büyüktür.”

Tören sonrası Koray Kurşunoğlu, Nihat Arı ve Cem Arı’ya günün anısına bir plaket takdim etti. Çok sayıda davetlinin hazır olduğu törende daha sonra kurdele kesilerek tesisin açılışı yapıldı.

bottom of page