top of page

Hakkımızda

IVECO’nun Türkiye’deki en eski yetkili satıcı ve servisi olan İstanbul Fiat firması 1965 yılında Aksaray semtinde, Kurucu Başkanı Nihat Arı ve 3 personel ile 100 m2 ‘lik bir dükkanda başladığı faaliyetine bugün de aynı adreste devam etmekle gurur duymaktadır.1975 yılında Koç Holding’in Fiat grubu ile orta sınıf kamyon üretimine başlamasından 1 yıl sonra, şirket kurucusu Nihat Arı İstanbul Fiat Otomotiv ünvanıyla Fiat-Iveco yedek parça işine başlamış, 1984 yılında Iveco yedek parça ana bayii , 2000 yılında da IVECO ile iş ortaklığını geliştirerek, Kağıthane’de yetkili servis ve araç satış ana bayii olarak hizmet vermeye devam etmiştir.

 

İstanbul Fiat kendini sürekli geliştirerek 2010 yılında Alibeyköy’de ki daha modern ve büyük bir tesisine taşınmış ve günümüze kadar bu lokasyonda hizmet vermeye devam etmiştir.

 

Günümüzde İstanbul Fiat, lojistik sektörüne ve tüm müşterilerine daha iyi hizmet vermek amacıyla gerçekleştirdiği dev yatırımını ise, Büyükçekmece’de yenilikçi ve modern bir tesis inşa ederek tamamlamıştır. İstanbul Fiat'ın yeni tesisi, 10.800 m2'si kapalı alan olmakla beraber 100.000 m2'si açık alandan oluşmaktadır.

İstanbul Fiat Tesis Fotoğrafı

Vizyon

Orijinal yedek parça, sınırsız stok, kaliteli, hızlı ve sorunsuz hizmet anlayışıyla otomotiv sektörüne yön veren bir marka olmakla beraber müşteri memnuniyetini zirve noktalaya taşımak.

 

Misyon

Doğru kalite-fiyat oranını sağlayarak, geniş ürün yelpazesiyle tüketici beklentilerini en üst düzeyde karşılamak.

bottom of page