top of page
4x4-camion-iveco-eurocargo.jpg

Eurocargo 4x4: Arazi için tasarlandı​

Arazi sürüş özellikleri

Yataksız ve yataklı kabin seçenekleri ile yeni Eurocargo 4x4 kamyon ön çeki demir (standart olarak) ve arazi sürüşü için özel donatılmıştır: çelik tamponlar, far ızgaraları, radyatör koruması ve iki adet geri çekilebilir erişim basamağı. 11,5 ile 15 ton AYA ve dingil mesafesi 3240 ile 4150 mm olan devamlı dört çekerdir. Parabolik veya yarı eliptik makaslı süspansiyonu ve arka tek ya da arka çift lastikli modelleri mevcuttur.

Iveco Tector 7 motorları, 6 hızlı manuel vites kutularıyla birlikte 220, 250 to 280 Hp güçlerinde mevcuttur. Vites kutusuna bir PTO takılabilir.

Yeni Eurocargo 4x4 kamyonun otomatik vitesli modeli de mevcuttur. İki hızlı transfer kutusu ön ve arka şaftlara çekiş sağlar.

Araçlarda her türlü zeminde çekişi sağlamak için çift diferansiyel kilidi mevcuttur. Elektro-pnömatik sistem, araç 25 km/sa. hızı aştığında kilitleri otomatik olarak devreden çıkarır.​

Off Road 4x4.png

Yeni İveco Eurocargo 4x4 Hakkında 3 Gerçek

Yakıt tüketimi

Yakıt tüketimi %8 azaltıldı
Yeni 2015 Iveco Eurocargo: Yolda kamyon verimliliğini artırmak için başka bir adım.
En yeni nesil Tector 5 ve 7 motorlarda sürtünmeyi azaltan, performansları artıran ve bakım aralıklarını uzatan düşük viskoziteli motor yağı kullanılır.
Diğer özel özellikler tüm motor yelpazesinde tanıtılmıştır; bu özellikler rekabetçiliğin sahip olma maliyetine bağlı olduğu yüksek trafik bulunan görevlerde özellikle önemlidir:
 

  • Soğutma gereksinimlerine göre devreye alınan veya devreden çıkarılan elektronik kontrollü iki hızlı elektromanyetik fan kavraması.

  • 12 ileri şanzıman ile EcoRoll özelliği aracın ataletinden yararlanır ve farklı durumlarda (örneğin yokuş aşağı eğimlerde) tüketimi azaltmak için dişli kutusunu otomatik olarak boşa/vitese alır.

  • EcoSwitch (tüm 6-12 ileri otomatik şanzıman maksimum kamyon verimliliği için vites değiştirme mantığını yeniden programlar. EcoSwitch özelliği, sürücü tarafından açıldığında hız sınırlayıcıyı devreye alır, vites küçültme işlevini devreden çıkarır ve yalnızca otomatik vites değişikliklerine izin verir.

  • Bu yeni cihazlar (ve yeni, düşük viskoziteli arka aks yağının kullanılması), Iveco Eurocargo’nun şehir içi teslimatlarda dizel yakıt tüketimini %8’e kadar azaltması anlamına gelmektedir.

Motor Gücü

Daha fazla esneklik, daha düşük tüketim
Yeni Iveco Eurocargo, şehir içi işlerde yüksek kamyon performansı için özel olarak tasarlanan iki adet dört silindirli 160 ve 190 HP motorla sunulmaktadır. Tork ve güç çıkışı, şehir içi görevlerin tipik çalışma koşullarına uyum sağlayacak şekilde optimize edilmiştir.
Yeni pistonlar, yeni enjektörler ve daha hızlı yanıt veren yeni turboşarj sayesinde sıkıştırma oranı 17:1’den 18:1’e çıkarılarak tork çıkışı 1200 rpm’in üzerine çıkacak şekilde yaklaşık %8 artırılmıştır. Kamyon performansı artık 680 Nm (160 Hp için) ve 700 Nm’ye (190 Hp için) erişerek maksimum güce 2500 rpm yerine 2200 rpm’de ulaşmaktadır.
Bunların tümü şehir içi çevrimde ve hızlanma sırasında önemli ölçüde daha düşük tüketime yardımcı olmaktadır. Yeni Eurocargo’nun kalpleri Tector 5 dört silindirli 4,5 litrelik ve Tector 7 alt silindirli 6,7 litrelik dizel motorlardır. Motor yelpazesi, 750 Nm ve 204 Hp sunan bir CNG motoruyla tamamlanan maksimum 1100 Nm torka sahip 160-320 Hp arasında yedi güç seviyesi içerir.
Bu motorlar manuel dişli kutulu (6 veya 9 hızlı), 6 veya 9 hızlı otomatik veya tork dönüştürücülü otomatik dişli kutularıyla eşleştirilir.
Yeni Iveco Eurocargo HI-SCR ile donatılmıştır, sistem hafif ve verimlidir. Bu da EGR+SCR çözümüyle donatılan rakip araçlarına kıyasla rejenerasyon kesintilerini ortadan kaldırır.
Dizel Partikül Filtresi’nin (DPF) rejenerasyonu pasif, süreklidir ve otomatik olarak yönetilir, bu nedenle sürücünün herhangi bir işlem yapması gerekmez. Periyodik teknik kesintilere ve bileşenlerin ısıl gerilime maruz kalmasına ihtiyaç yoktur ve bunlar da parçaların güvenilirliğini artırır.

Motor 1.png
Tork 1.png
Tork 2.png

Gövde uzunluğu 4265 mm / 10175 mm

Her işin gereksinimlerini karşılamak için üç farklı kabin türü.
Nakliye, inşaat, soğuk taşımadan şehir içi hizmetlerine kadar, yeni Eurocargo kamyon sınıfında çok yönlülük bakımından son derece iyi bir ortaktır. Yüksek dayanımlı çelikten yapılan şasi gövdesi , 4.265 ila 10.175 mm’lik kasa uzunluklarını barındırabilir; güçlü şasi üst yapının montajını basitleştirmek için önceden hazırlanmıştır.
Yeni Iveco Eurocargo üç farklı kabin türü sunar.
 

  • Yataksız kabin gövde genişliği ve uzunluğu arasında en iyi dengeyi sunar ve şehir içinde en uygun kabindir.

  • Yataklı kabin ise standart veya yüksek tavanlı model olarak sunulmaktadır; bu kabin, gece boyunca konaklama olanağı sunacak şekilde tasarlanmıştır ve bir veya iki yatakla donatılmıştır.

  • Çift kabin (standart tavanlı) tüm personelin yanı sıra ekipmanları taşımak için tasarlanmıştır. Sürücüye ek olarak altı yolcu alabilir ve özellikle inşaat ile yangın önleme hizmetlerinde kullanım için oldukça uygundur.

  • Yeni Eurocargo, farklı 11.000 çeşit fabrika modeliyle zengin bir ürün gurubna sahiptir. Geniş bir süspansiyon sistemi, aks oranı, aks ve PTO (1100 Nm’ye kadar) yelpazesine ek olarak , 14 farklı taşıma kapasitesi ve yedi motor gücü, 12 şanzıman, 15 farklı aks aralığı ve iki farklı tavanlı üç kabin türü.

Tek Basamak 4x2.png
Çift_Basamak_4x2.png

Telematik

Iveco UTP (Birleşik Telematik Platformu)
Yeni Iveco Eurocargo telematik ile sizi aracınızla eşleştirir. Tablet, navigasyon sistemleri ve akıllı telefon modelleri her zaman çok hızlı bir şekilde değişmektedir.
Hepsi bu da değil: Hiç olmadığı kadar artan miktarlarda kişisel bilgi de içermektedir. Bu nedenle yeni Eurocargo özel bir arayüz içermek yerine sürücü tarafından seçilen cihaza sorunsuz biçimde entegre olacak şekilde bir opsiyonel sisteme sahiptir.
Gösterge panelinde cihazların eşleşebileceği sistem ile yapılandırılmıştır; bu desteğin yanına iki adet 5 V USB soketi yerleştirilmiştir.
Hareket halindeyken bağlantıda kalmak dünyanın geri kalanıyla temasta kalabileceğiniz anlamına gelir: Bu günlerde bu, yeni Eurocargo’nun müşterilerine sunduğu temel bir iş aracıdır.
Yeni Eurocargo artık fabrikada takılan bir seçenek olarak sunulan IVECO UTP (Birleşik Telematik Platformu) Telematik Kutusu sayesinde, uzaktan bağlantı ve şu telematik hizmetlerini sunmak için önceden yapılandırılmıştır:
 

  • Temel telematik hizmetleri (GPS konumlarını algılama, coğrafi konum koruma duvarları, direksiyon simidindeki zamanlayıcı, takograf/tüketim/sürücü değerlendirme verilerinin iletimi).

  • Özelleştirilmiş telematik hizmetleri (teslimat yönetimi, trafik bilgileri, mesajlar, sürüş talimatı).

04.jpg

Eurocargo İle Bir Yolculuk

Fotoğraf Galerisi

Eurocargo Katalog

bottom of page